 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-2GEJ105X)
Panasonic ERJ-2GEJ105X
PartNo:
ERJ-2GEJ105X
Manufacturers: Panasonic
Qty: 167091
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0402 1Mohms 5% Tol
RoHS:Details
Resistance:1 MOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:- 400 PPM / C, + 150 PPM / C
Voltage Rating:50 V