 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-2GEJ160X)
Panasonic ERJ-2GEJ160X
PartNo:
ERJ-2GEJ160X
Manufacturers: Panasonic
Qty: 107260
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0402 16ohms 5% Tol
RoHS:Details
Resistance:16 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:50 V