 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-2GEJ271X)
Panasonic ERJ-2GEJ271X
PartNo:
ERJ-2GEJ271X
Manufacturers: Panasonic
Qty: 113574
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0402 270ohms 5% Tol
RoHS:Details
Resistance:270 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:50 V