 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-2GEJ275X)
Panasonic ERJ-2GEJ275X
PartNo:
ERJ-2GEJ275X
Manufacturers: Panasonic
Qty: 119050
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0402 2.7Mohms 5% Tol
RoHS:Details
Resistance:2.7 MOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:- 400 PPM / C, + 150 PPM / C
Voltage Rating:50 V