 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-2GEJ471X)
Panasonic ERJ-2GEJ471X
PartNo:
ERJ-2GEJ471X
Manufacturers: Panasonic
Qty: 148782
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0402 470ohms 5% Tol
RoHS:Details
Resistance:470 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:50 V