 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-2GEJ562X)
Panasonic ERJ-2GEJ562X
PartNo:
ERJ-2GEJ562X
Manufacturers: Panasonic
Qty: 116595
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0402 5.6Kohms 5% Tol
RoHS:Details
Resistance:5.6 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:50 V