 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-2GEJ5R1X)
Panasonic ERJ-2GEJ5R1X
PartNo:
ERJ-2GEJ5R1X
Manufacturers: Panasonic
Qty: 118855
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0402 5.1ohms 5% Tol
RoHS:Details
Resistance:5.1 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:- 100 PPM / C, + 600 PPM / C
Voltage Rating:50 V