 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-2RKF22R1X)
Panasonic ERJ-2RKF22R1X
PartNo:
ERJ-2RKF22R1X
Manufacturers: Panasonic
Qty: 133701
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0402 22.1ohms 1% Tol
RoHS:Details
Resistance:22.1 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V