 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-2RKF4990X)
Panasonic ERJ-2RKF4990X
PartNo:
ERJ-2RKF4990X
Manufacturers: Panasonic
Qty: 201640
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0402 499ohms 1% Tol
RoHS:Details
Resistance:499 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V