 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-2RKF6652X)
Panasonic ERJ-2RKF6652X
PartNo:
ERJ-2RKF6652X
Manufacturers: Panasonic
Qty: 112395
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0402 66.5Kohms 1% Tol
RoHS:Details
Resistance:66.5 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V