 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-2RKF9312X)
Panasonic ERJ-2RKF9312X
PartNo:
ERJ-2RKF9312X
Manufacturers: Panasonic
Qty: 118987
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0402 93.1Kohms 1% Tol
RoHS:Details
Resistance:93.1 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V