 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-3EKF10R0V)
Panasonic ERJ-3EKF10R0V
PartNo:
ERJ-3EKF10R0V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 278701
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0603 10.0ohms 1% Tol
RoHS:Details
Resistance:10 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:
Voltage Rating:75 V