 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-3EKF1503V)
Panasonic ERJ-3EKF1503V
PartNo:
ERJ-3EKF1503V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 121937
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0603 150Kohms 1% Tol
RoHS:Details
Resistance:150 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:75 V