 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-3EKF2212V)
Panasonic ERJ-3EKF2212V
PartNo:
ERJ-3EKF2212V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 138244
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0603 22.1Kohms 1% Tol
RoHS:Details
Resistance:22.1 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:75 V