 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-3EKF2801V)
Panasonic ERJ-3EKF2801V
PartNo:
ERJ-3EKF2801V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 119355
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0603 2.8Kohms 1% Tol
RoHS:Details
Resistance:2.8 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:
Voltage Rating:75 V