 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-3EKF3902V)
Panasonic ERJ-3EKF3902V
PartNo:
ERJ-3EKF3902V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 118790
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0603 39Kohms 1% Tol
RoHS:Details
Resistance:39 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:75 V