 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-3EKF4990V)
Panasonic ERJ-3EKF4990V
PartNo:
ERJ-3EKF4990V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 125383
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0603 499ohms 1% Tol
RoHS:Details
Resistance:499 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:75 V