 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-3EKF5101V)
Panasonic ERJ-3EKF5101V
PartNo:
ERJ-3EKF5101V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 139695
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0603 5.1Kohms 1% Tol
RoHS:Details
Resistance:5.1 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:75 V