 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-3EKF5600V)
Panasonic ERJ-3EKF5600V
PartNo:
ERJ-3EKF5600V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 135694
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0603 560ohms 1% Tol
RoHS:Details
Resistance:560 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:
Voltage Rating:75 V