 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-3GEYJ121V)
Panasonic ERJ-3GEYJ121V
PartNo:
ERJ-3GEYJ121V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 149013
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0603 120ohms 5% Tol
RoHS:Details
Resistance:120 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:75 V