 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-3GEYJ1R3V)
Panasonic ERJ-3GEYJ1R3V
PartNo:
ERJ-3GEYJ1R3V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 124800
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0603 1.3ohms 5% Tol
RoHS:Details
Resistance:1.3 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:- 100 PPM / C, + 600 PPM / C
Voltage Rating:75 V