 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-3GEYJ1R8V)
Panasonic ERJ-3GEYJ1R8V
PartNo:
ERJ-3GEYJ1R8V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 137505
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0603 1.8ohms 5% Tol
RoHS:Details
Resistance:1.8 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:- 100 PPM / C, + 600 PPM / C
Voltage Rating:75 V