 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-3GEYJ331V)
Panasonic ERJ-3GEYJ331V
PartNo:
ERJ-3GEYJ331V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 218146
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0603 330ohms 5% Tol
RoHS:Details
Resistance:330 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:75 V