 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-3GEYJ332V)
Panasonic ERJ-3GEYJ332V
PartNo:
ERJ-3GEYJ332V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 176988
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0603 3.3Kohms 5% Tol
RoHS:Details
Resistance:3.3 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:75 V