 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-3GEYJ432V)
Panasonic ERJ-3GEYJ432V
PartNo:
ERJ-3GEYJ432V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 124994
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0603 4.3Kohms 5% Tol
RoHS:Details
Resistance:4.3 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:75 V