 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-3GEYJ510V)
Panasonic ERJ-3GEYJ510V
PartNo:
ERJ-3GEYJ510V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 140675
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0603 51ohms 5% Tol
RoHS:Details
Resistance:51 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:75 V