 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-3GEYJ623V)
Panasonic ERJ-3GEYJ623V
PartNo:
ERJ-3GEYJ623V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 126871
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0603 62Kohms 5% Tol
RoHS:Details
Resistance:62 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:75 V