 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-6ENF33R0V)
Panasonic ERJ-6ENF33R0V
PartNo:
ERJ-6ENF33R0V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 121615
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0805 33.0ohms 1% Tol
RoHS:Details
Resistance:33 Ohms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:
Voltage Rating:150 V