 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-6ENF4701V)
Panasonic ERJ-6ENF4701V
PartNo:
ERJ-6ENF4701V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 281356
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0805 4.7Kohms 1% Tol
RoHS:Details
Resistance:4.7 kOhms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:150 V