 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-6GEYJ101V)
Panasonic ERJ-6GEYJ101V
PartNo:
ERJ-6GEYJ101V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 115940
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0805 100ohms 5% Tol
RoHS:Details
Resistance:100 Ohms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:150 V