 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-6GEYJ203V)
Panasonic ERJ-6GEYJ203V
PartNo:
ERJ-6GEYJ203V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 121547
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0805 20Kohms 5% Tol
RoHS:Details
Resistance:20 kOhms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:150 V