 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-6GEYJ471V)
Panasonic ERJ-6GEYJ471V
PartNo:
ERJ-6GEYJ471V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 171380
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0805 470ohms 5% Tol
RoHS:Details
Resistance:470 Ohms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:150 V