 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-8ENF1000V)
Panasonic ERJ-8ENF1000V
PartNo:
ERJ-8ENF1000V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 123740
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1206 100ohms 1% Tolerance
RoHS:Details
Resistance:100 Ohms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:200 V