 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-8ENF10R0V)
Panasonic ERJ-8ENF10R0V
PartNo:
ERJ-8ENF10R0V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 209760
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1206 10ohms 1% Tolerance
RoHS:Details
Resistance:10 Ohms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:200 V