 All Product > Resistors > Chip Resistors > Panasonic  (ERJ-8GEYJ100V)
Panasonic ERJ-8GEYJ100V
PartNo:
ERJ-8GEYJ100V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 141265
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD THICK FILM CHIP RES 1206
RoHS:Details
Resistance:10 Ohms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:200 V