 All Product > Resistors > Chip Resistors > Ohmite  (FC4L110R010FER)
Ohmite FC4L110R010FER
PartNo:
FC4L110R010FER
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1085
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD 5watt 0.010ohms 1% SMD
RoHS:Details
Resistance:0.01 Ohms
Power Rating:5 W
Tolerance:1%