 All Product > Resistors > Chip Resistors > Ohmite  (FC4L16R010FER)
Ohmite FC4L16R010FER
PartNo:
FC4L16R010FER
Manufacturers: Ohmite
Qty: 4885
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD 0.25W 0603 4-TERM 0.01 1%
RoHS:Details
Resistance:0.01 Ohms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Tolerance:1%