Ohmite (FC4L16R050FER)
PartNo:
FC4L16R050FER
Manufacturers:
Ohmite
Description:
Current Sense Resistors - SMD 0.25W 0603 4-TERM 0.05 1%
Details
Resistance:
0.05 Ohms
Power Rating:
250 mW (1/4 W)
Tolerance:
1%