 All Product > Resistors > Chip Resistors > Ohmite  (FC4L64R003FER)
Ohmite FC4L64R003FER
PartNo:
FC4L64R003FER
Manufacturers: Ohmite
Qty: 970
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD 2W .003 Ohm 1%
RoHS:Details
Resistance:0.003 Ohms
Power Rating:2 W
Tolerance:1%