Ohmite (FC4L64R005FER)
PartNo:
FC4L64R005FER
Description:
Current Sense Resistors - SMD 2W 0.005 ohm 1%
Details
Resistance:
0.005 Ohms
Power Rating:
2 W
Tolerance:
1%