 All Product > Resistors > Chip Resistors > Ohmite  (FC4L64R010FER)
Ohmite FC4L64R010FER
PartNo:
FC4L64R010FER
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1271
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD 2W 0.010 ohm 1%
RoHS:Details
Resistance:0.01 Ohms
Power Rating:2 W
Tolerance:1%