 All Product > Resistors > Chip Resistors > Ohmite  (FCSL05R020FER)
Ohmite FCSL05R020FER
PartNo:
FCSL05R020FER
Manufacturers: Ohmite
Qty: 5000
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD 0.20W 0402 2-TERM 0.02 1%
RoHS:Details
Resistance:0.02 Ohms
Power Rating:200 mW
Tolerance:1%