 All Product > Resistors > Chip Resistors > Ohmite  (FCSL110R001JER)
Ohmite FCSL110R001JER
PartNo:
FCSL110R001JER
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1330
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD 5watt 0.001ohm 5% Metal Foil
RoHS:Details
Resistance:0.001 Ohms
Power Rating:5 W
Tolerance:5%