 All Product > Resistors > Chip Resistors > Ohmite  (FCSL110R010FER)
Ohmite FCSL110R010FER
PartNo:
FCSL110R010FER
Manufacturers: Ohmite
Qty: 990
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD 5watt 0.010ohm 1% Metal Foil
RoHS:Details
Resistance:0.01 Ohms
Power Rating:5 W
Tolerance:1%