 All Product > Resistors > Chip Resistors > Ohmite  (FCSL64R001JER)
Ohmite FCSL64R001JER
PartNo:
FCSL64R001JER
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1251
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD 2watt .001ohm 5% Metal Foil
RoHS:Details
Resistance:0.001 Ohms
Power Rating:2 W
Tolerance:5%