 All Product > Resistors > Chip Resistors > Ohmite  (FCSL64R002GER)
Ohmite FCSL64R002GER
PartNo:
FCSL64R002GER
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1387
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD 2watt .002ohm 2% Metal Foil
RoHS:Details
Resistance:0.002 Ohms
Power Rating:2 W
Tolerance:2%