 All Product > Resistors > Chip Resistors > Ohmite  (FCSL64R025FER)
Ohmite FCSL64R025FER
PartNo:
FCSL64R025FER
Manufacturers: Ohmite
Qty: 2272
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD 2watt .025ohm 1% Metal Foil
RoHS:Details
Resistance:0.025 Ohms
Power Rating:2 W
Tolerance:1%