 All Product > Resistors > Chip Resistors > Ohmite  (FCSL76R010FER)
Ohmite FCSL76R010FER
PartNo:
FCSL76R010FER
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1123
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD 3watt .01ohm 1% Metal Foil
RoHS:Details
Resistance:0.01 Ohms
Power Rating:3 W
Tolerance:1%