 All Product > Resistors > Chip Resistors > Ohmite  (FCSL90R005FER)
Ohmite FCSL90R005FER
PartNo:
FCSL90R005FER
Manufacturers: Ohmite
Qty: 6900
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD 4watt .005ohm 1% Metal Foil
RoHS:Details
Resistance:0.005 Ohms
Power Rating:4 W
Tolerance:1%