Ohmite (LVK12R010DER)
PartNo:
LVK12R010DER
Manufacturers:
Ohmite
Description:
Current Sense Resistors - SMD .01ohm .5% 4 Terminal
Details
Resistance:
0.01 Ohms
Power Rating:
500 mW (1/2 W)
Tolerance:
0.50%